Tuesday, February 14, 2012

ERZURUM ÖZÜR BEKLİYOR

<><><><>
ERZURUM
GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR
İL MÜDÜRLÜĞÜ
Haberler

ERZURUM ÖZÜR BEKLİYOR
13.02.2012 13:35
Dostluk yemeğinin ardından buz hokeyi maçına çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Gençlikspor maçı sonrası Kocaelili hokeyciler, Erzurum Gençlikspor’un ABD’li oyuncusuna meydan dayağı attı. Gençliksporlu hokeyciler, rakiplerinden özür bekliyor.
(Erzurum-GHSİM) Hafta sonunda İzmit’te oynanan Süper Lig Buz Hokeyi Maçı sonrası Erzurum Gençlikspor’un ABD’li hokeycisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyeli oyuncuların saldırısına uğradı. Meydan dayağı atılan hokeyci şok yaşadı. Neye uğradığını şaşıran teknik heyet ve hokeyciler, olaya büyük bir tepki gösterdi. Maç öncesinde dostluk yemeği yedikten sonra maça çıkan ve 9-3 ev sahibi Kocaeli Büyükşehir Belediyespor’un üstünlüğü sona eren maçta, takımlar soyunma odasına giderken, Kocaleli hokeyciler, Erzurum Genrçlikspor’un ABD’li hokeycisi Brian Dunford’a saldırdı. ABD’li oyuncuya adeta meydan dayağı atıldığını belirten Gençliksporlu hokeyciler, olaya büyük bir tepki gösterdi. Ligin ilk yarısında Erzurum’da oynanan maçtan sonra çıkan kavga sonucunda üzgün olduklarını kamuoyu ile paylayan ve bir ilke imza atarak kameralar önünde yaşanan kavganın yalnış olduğunu ve bu nedenle de üzgün olduklarını belirten Erzurumlu hokeyciler, şimdi İzmit ekibinden özür bekliyor. Dostluk yemeğine rağmen, maç sonrası takım arkadaşlarına saldırının çirkin olduğunu ifade ede Erzurum Gençlikspor’un hokeycileri, “İlk maçta da kavgayı başlatan taraf Kocaeli’li oyuncular ve antrenör olmasına rağmen, biz bu olaydan duyduğumuz üzüntüyü dile getirmiştik. Şimdi maç bittikten sonra Kocaelili hokeyciler, ABD’li takım arkadaşımız Biran Dunford’a saldırdılar ve kendisini dövdüler. Kocaeli Büyükşehir Belediyespor’dan ve Kocaelili hokeycilerden özür bekliyoruz. Onlar bir an önce çıkıp, özür dilemelidtir” diye konuştular.
buzhokeyozur (1).JPG

Erzurum Gençlikspor Kulübü’nün ABD’li Buz Hokeyi Antrenörü Mc. Adams Keith ile yardımcısı İkram Çintimar’da olayı kınadıklarını belirterek, biten maç sonunda kasti olarak ABD’li oyuncuları Birayn Dunford’a saldırılmasının şokunu yaşadıklarını ve rakibin özür dilemesi gerektiğini savundular. Buz Hokeyi Süper Ligi’nde büyükler kategorisinde iki takımın zirve yarışı ise büyük bir hızla devam ederken, lig sonunda şampiyonluk ipini hangi takımın göğüsleyeceği de merakla bekleniyor.


NOTES:
Erzurum  Gençlikspor Senior Kulübü is now   5-1 in league play & 10-1 Overall.

The team travels to BB Ankara this Satarday for a Super League match.